Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SAJO Piešťany- elektroliečba,vodoliečba,motomedy,mechanoterapia,inhalácia,suché uhličité kúpele

Motomedy

MOTOMED LOOP

MOTOmed loop je jednoduchý a intuitívny pre použitie a pri tréningu môže zobrazovať osobné obrazové súbory. Tento zdravotnícky výrobok ponúka úpravu výšky pre tréning dolných aj horných končatín a dotykom tlačidla môžu užívatelia meniť medzi tréningom na nohy a ramená.

 

VARIANTAY:       MOTOmed loop.I – trenažér dolných končatín

                            MOTOmed loop.Ia – kombinovaný trenažér horných a dolných končatín

                            MOTOmed loop.a – trenažér horných končatín

                            MOTOmed loop kidz.I – trenažér dolných končatín- PRE DETI

                            MOTOmed loop kidz.Ia – kombinovaný trenažér horných a dolných končatín – PRE DETI

                            MOTOmed loop kidz.a – trenažér horných končatín – PRE DETI

                           

MOTOMED MUVI

Jedinečná funkcia MOTOmed muvi umožňuje súčasne trénovanie dolných a horných končatín. Pasívny alebo aktívny tréning, rýchlosť pohybu a úroveň odporu pre nohy a ramená je možné nastaviť samostatne pre súčasný pohyb. V dôsledku toho môžu byť nohy zapojené do pasívneho tréningu, zatiaľ čo používateľ súčasne aktívne pohybuje rukami. V závislosti od indikácie môže súčasný pohyb zlepšiť účinok liečby a skrátiť čas liečby.

 

  • všetky použité materiály môžu byť dezinfikované
  • výška, zvislé a radiálne nastavenie je možné nastaviť bez použitia nástrojov
  • rôzne rukoväte, ktoré sa rýchlo a bezpečne zatvárajú s bezpečnostnou konzolou a ktoré je možné meniť bez náradia

 

MOTOMED VIVA 2

MOTOmed viva2 je dokonalým doplnkom k športovej a pohybovej terapii v zdravotníckych zariadeniach a doma, pretože umožňuje pravidelnú činnosť nezávisle od počasia.

Okrem toho ako trenažér nôh je MOTOmed viva2 dostupný aj ako kombinovaný trenažér na nohy a rameno / hornú časť tela. Trenažér MOTOmed trenažér remien / hornej časti tela môže byť otočený do a von z oblasti tréningu. Tréning rúk / hornej časti tela posilňuje svaly rúk, hornej časti tela, ramien a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

 

MOTOMED VIVA 2 LIGHT

MOTOmed viva2 light ponúka vysoko kvalitné štandardné funkcie pre bezpečný pohyb s paralýzou alebo spasticitou. MOTOmed viva2 obsahuje základné funkcie zariadenia, nastavenia a spätnú väzbu.

Je k dispozícií ako trenažér pre nohy aj ako trenažér pre nohy a rameno / hornú časť tela.

 

MOTOMED VIVA 2 STATIV

Pre užívateľov, ktorí chcú vykonávať len špecifické tréningy ramien a hornej časti tela, je MOTOmed viva2 stativ je najvhodnejším prístrojom rodiny MOTOmed. Tréning rúk a hornej časti tela posilňuje svaly rúk, hornej časti tela, ramien a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

Vzdelávacie a motivujúce hry a rôzne programy liečby pomôžu zlepšiť vašu koncentráciu a koordináciu. Podrobná analýza tréningu a možnosť uloženia dát pomocou čipovej karty a sam2 (príslušenstvo) dopĺňajú rôzne oblasti použitia prístroja MOTOmed viva2.

 

MOTOMED VIVA 2 PARKINSON

Na základe nedávnych zistení z výskumu Parkinsonovej choroby  vytvorila spoločnosť RECK spoločne so skupinou vedcov z USA pohybovú terapiu MOTOmed pre pacientov s Parkinsonovou chorobou. Použitie špeciálnych súčastí umožňuje pohyb motora podporovaný nohami, podobne ako bežný cyklus až do 90 otáčok / min. Týmto spôsobom MOTOmed viva2 Parkinson umožňuje aplikáciu novej terapie metódy "nútené cvičenie".

 

Rýchle nútené a podporované pohyby môžu pomôcť znížiť tremor (zmiernenie svalov), zlepšiť schopnosť chôdze a vykonávať normálne pohyby s väčším účelom. Individuálne prispôsobený tréningový program zabezpečuje efektívne a jednoduché školenia. Pacienti môžu užívať Parkinsonovu terapiu "Nútené cvičenie" ľahko a denne doma.

 

MOTOmed viva2 Parkinson je dostupný ako trenažér nôh aj  ako trenažér nôh a ramien / hornej časti tela. Trenažér modelu  kombinácie nohy / ruky môže byť otočený do aj von z oblasti tréningu. Trenažér rúk / hornej časti tela posilňuje rameno, hornú časť tela a ramenných svalov a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

MOTOmed viva2 Parkinson je sériovo vybavený čítačkou čipových kariet, čo je nevyhnutným predpokladom pre integráciu sam2 tréningového programu. Tento špeciálny program poskytuje možnosť ukladať a analyzovať údaje o tréningoch na dlhšie časové obdobie.

 

MOTOMED GRACILE 12

Pediatrický model RECK je jediným motorizovaným zariadením pohybovej terapie, ktoré spĺňa špeciálne potreby detí. MOTOmed má úzku pedálovú vzdialenosť 12 cm, ktorá umožňuje deťom a malým dospelým trénovať vo fyziologickej kĺbovej polohe. To sa môže vyhnúť neprirodzenému namáhaniu kĺbov bedrového a kolenného kĺbu. Výškovo nastaviteľné pätkové škrupiny môžu byť prispôsobené dĺžke nohavíc pre ideálnu pozíciu sedenia. MOTOmed gracile12 rastie spolu s vaším dieťaťom.

MOTOmed gracile12 je vybavený niekoľkými bezpečnostnými prvkami, ako napríklad SpasmControl (kontrola kŕčov) a MovementProtector (ochrana pohybu). Týmto spôsobom je možná bezpečná denná pohybová terapia aj pri fyzických obmedzeniach.

 

Okrem trenažéra nôh je MOTOmed gracile12 k ​​dispozícii ako kombinované zariadenie pre tréning nôh a hornej časti tela. Trenažér pre rúk / hornú časť tela môže byť otočený a vyklopený z tréningovej plochy. Tréning rúk / hornej časti tela špecificky posilňuje rameno, hornú časť tela, rameno a pomocné dýchacie svalstvo.

 

MOTOMED LAYSON

MOTOmed layson - nová generácia pohybovej terapie v polohe na chrbte. Toto inovatívne posteľné zariadenie ponúka motorom podporované a aktívne tréningy nôh alebo rúk / horného tela a podporuje vás s jednoduchou a intuitívnou činnosťou.

 

MOTOMED LETTO 2 / LETTO 2 pre deti

MOTOmed letto2 poskytuje dobre zaoblenú terapiu pacientom v stacionárnej starostlivosti. Pacienti môžu používať model MOTOmed letto2 z nemocničného lôžka alebo z liečebného kresla a to na trénovanie dolných končatín v pasívnom, motoricky asistovanom a aktívnom režime. Môže sa tiež účinne aplikovať pri hospitalizácii, počas dialýzy a pri domácej starostlivosti s pohybovou terapiou MOTOmed v polohe na chrbte. Obrovské prepravné role robia model lôžka flexibilným. Rozťahovateľný podvozok a výškové nastavenie zjednodušujú prispôsobenie k lôžkam a liečebným stoličkám. Pozemná fixácia umožňuje príjemné a rýchle umiestnenie. Ohýbanie kolena je optimálne prispôsobené nastaveniu ohybu kolena.

 

Ako aktivačný tréning pre nohy a ruky / hornú časť tela RECK Medizintechnik vyvinul motorový lôžkový model MOTOmed letto2 nohy / ramená. Vďaka otočenému držiaku môže byť noha / rameno letto2 umiestnená na ľavej alebo pravej strane lôžka. Toto umožňuje pohybovú terapiu napriek špeciálnym obmedzeniam.

 

Letto2 trenažér rúk je štandardne vybavený hydraulickým nastavením výšky a ručným nastavením ohybu kolena. Tieto funkcie robia manipuláciu s každodennou starostlivosťou flexibilnejšou a ľahšou.

 

 

 

 


 


262562

Úvodná stránka