Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SAJO Piešťany- elektroliečba,vodoliečba,motomedy,mechanoterapia,inhalácia,suché uhličité kúpele

Motomedy

                          

MOTOMED MUVI

  

Jedinečná funkcia MOTOmed muvi umožňuje súčasne trénovanie dolných a horných končatín. Pasívny alebo aktívny tréning, rýchlosť pohybu a úroveň odporu pre nohy a ramená je možné nastaviť samostatne pre súčasný pohyb. V dôsledku toho môžu byť nohy zapojené do pasívneho tréningu, zatiaľ čo používateľ súčasne aktívne pohybuje rukami. V závislosti od indikácie môže súčasný pohyb zlepšiť účinok liečby a skrátiť čas liečby.

 

  • všetky použité materiály môžu byť dezinfikované
  • výška, zvislé a radiálne nastavenie je možné nastaviť bez použitia nástrojov
  • rôzne rukoväte, ktoré sa rýchlo a bezpečne zatvárajú s bezpečnostnou konzolou a ktoré je možné meniť bez náradia

 


 

MOTOMED VIVA 2

MOTOmed viva2 je dokonalým doplnkom k športovej a pohybovej terapii v zdravotníckych zariadeniach a doma, pretože umožňuje pravidelnú činnosť nezávisle od počasia.

Okrem toho ako trenažér nôh je MOTOmed viva2 dostupný aj ako kombinovaný trenažér na nohy a rameno / hornú časť tela. Trenažér MOTOmed trenažér remien / hornej časti tela môže byť otočený do a von z oblasti tréningu. Tréning rúk / hornej časti tela posilňuje svaly rúk, hornej časti tela, ramien a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

 


 

MOTOMED VIVA 2 LIGHT

MOTOmed viva2 light ponúka vysoko kvalitné štandardné funkcie pre bezpečný pohyb s paralýzou alebo spasticitou. MOTOmed viva2 obsahuje základné funkcie zariadenia, nastavenia a spätnú väzbu.

K dispozícií ako trenažér pre nohy aj ako trenažér pre nohy a ruky / hornú časť tela.

 

MOTOMED VIVA 2 STATIV

Pre užívateľov, ktorí chcú vykonávať len špecifické tréningy ramien a hornej časti tela, je MOTOmed viva2 stativ je najvhodnejším prístrojom rodiny MOTOmed. Tréning rúk a hornej časti tela posilňuje svaly rúk, hornej časti tela, ramien a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

Vzdelávacie a motivujúce hry a rôzne programy liečby pomôžu zlepšiť vašu koncentráciu a koordináciu. Podrobná analýza tréningu a možnosť uloženia dát pomocou čipovej karty a sam2 (príslušenstvo) dopĺňajú rôzne oblasti použitia prístroja MOTOmed viva2.

 

MOTOMED VIVA 2 PARKINSON

Na základe nedávnych zistení z výskumu Parkinsonovej choroby  vytvorila spoločnosť RECK spoločne so skupinou vedcov z USA pohybovú terapiu MOTOmed pre pacientov s Parkinsonovou chorobou. Použitie špeciálnych súčastí umožňuje pohyb motora podporovaný nohami, podobne ako bežný cyklus až do 90 otáčok / min. Týmto spôsobom MOTOmed viva2 Parkinson umožňuje aplikáciu novej terapie metódy "nútené cvičenie".

 

Rýchle nútené a podporované pohyby môžu pomôcť znížiť tremor (zmiernenie svalov), zlepšiť schopnosť chôdze a vykonávať normálne pohyby s väčším účelom. Individuálne prispôsobený tréningový program zabezpečuje efektívne a jednoduché školenia. Pacienti môžu užívať Parkinsonovu terapiu "Nútené cvičenie" ľahko a denne doma.

 

MOTOmed viva2 Parkinson je dostupný ako trenažér nôh aj  ako trenažér nôh a ramien / hornej časti tela. Trenažér modelu  kombinácie nohy / ruky môže byť otočený do aj von z oblasti tréningu. Trenažér rúk / hornej časti tela posilňuje rameno, hornú časť tela a ramenných svalov a posilňuje pomocné dýchacie svaly.

MOTOmed viva2 Parkinson je sériovo vybavený čítačkou čipových kariet, čo je nevyhnutným predpokladom pre integráciu sam2 tréningového programu. Tento špeciálny program poskytuje možnosť ukladať a analyzovať údaje o tréningoch na dlhšie časové obdobie.

 

MOTOMED GRACILE 12 pre deti

Pediatrický model RECK je jediným motorizovaným zariadením pohybovej terapie, ktoré spĺňa špeciálne potreby detí. MOTOmed má úzku pedálovú vzdialenosť 12 cm, ktorá umožňuje deťom a malým dospelým trénovať vo fyziologickej kĺbovej polohe. To sa môže vyhnúť neprirodzenému namáhaniu kĺbov bedrového a kolenného kĺbu. Výškovo nastaviteľné pätkové škrupiny môžu byť prispôsobené dĺžke nohavíc pre ideálnu pozíciu sedenia. MOTOmed gracile12 rastie spolu s vaším dieťaťom.

MOTOmed gracile12 je vybavený niekoľkými bezpečnostnými prvkami, ako napríklad SpasmControl (kontrola kŕčov) a MovementProtector (ochrana pohybu). Týmto spôsobom je možná bezpečná denná pohybová terapia aj pri fyzických obmedzeniach.

 

Okrem trenažéra nôh je MOTOmed gracile12 k ​​dispozícii ako kombinované zariadenie pre tréning nôh a hornej časti tela. Trenažér pre rúk / hornú časť tela môže byť otočený a vyklopený z tréningovej plochy. Tréning rúk / hornej časti tela špecificky posilňuje rameno, hornú časť tela, rameno a pomocné dýchacie svalstvo.

 

 

MOTOMED LETTO 2

MOTOMED letto 2 (trenažér nohy)

Pacienti môžu používať MOTOmed letto2 na tréning dolných končatín v pasívnom, motorickom a aktívnom režime, z nemocničného lôžka alebo terapeutického kresla. MOTOmed letto2 poskytuje pacientom v stacionárnej starostlivosti ucelenú terapiu.

Terapia môže byť aplikovaná aj počas dialýzy a v domácej starostlivosti pomocou pohybovej terapie MOTOmed v polohe na chrbte. Obrovské transportné kotúče robia postelný model flexibilným. Roztiahnuteľný podvozok a výškové nastavenie zjednodušujú prispôsobenie lôžku a terapeutickým stoličkám. Uzemnenie umožňuje príjemné a rýchle polohovanie. Ohýbanie kolena je optimálne prispôsobiteľné nastaveniu ohybu kolena.

 

MOTOMed letto 2 (trenažér nôh a rúk/hornej časti tela)

Ako aktivačný tréning nôh a nôh / hornej časti tela RECK Medizintechnik vyvinul motoricky poháňané lôžkový model MOTOmed letto2 nohy / ramená. Vďaka svojej otočnej konzole môže byť letto 2 umiestnené na ľavej alebo pravej strane lôžka atď. Vďaka tomju je pohybová terapia možná aj napriek špeciálnym obmedzeniam.

MOTOmed letto2 je štandardne vybavené hydraulickým nastavením výšky a manuálnym nastavením ohybu kolien. Vďaka týmto vlastnostiam je manipulácia v každodennej starostlivosti flexibilnejšia a jednoduchšia.

 

 

MOTOMED LETTO 2 pre deti

 

Pacienti môžu mať svoje dolné končatiny pohybované pomocou MOTOmed letto2 v ošetrovateľskom lôžku alebo na terapeutickom gauči na skorú mobilizáciu, alebo môžu použiť motorický asistovaný a aktívny tréning. Tu sú nohy pacienta bezpečne uložené. Najmä u pacientov v nemocnici, počas hemodialýzy a čoraz viac aj v domácej starostlivosti, sila cvičebnej terapie MOTOmed leží. Štyri prepravné kolesá robia model postele flexibilným. Rozprestretý podvozok a plynulé nastavenie výšky plynu uľahčujú prispôsobenie na lôžka a pohovky. Uzemnenie umožňuje príjemné a rýchle polohovanie. Pohybom kolenného kĺbu sa môže kedykoľvek optimálne upraviť flexia kolena pacienta.

 

 

 

 


 


279269

Úvodná stránka